Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşattığımızdan emin olmak için tanımlama bilgileri (çerezleri) kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.

Kapat Çerezler
Whatsapp Hattı
X
X
🚚 Kapıda ödeme imkanı ve ücretsiz kargo

Şartlar ve Koşullar

Lütfen Dikkatlice Okuyun!

Lütfen bu web sitesinde sipariş vermeden önce aşağıdaki satış koşullarını okuyun. Bu web sitesi Romantik Hediye tarafından işletilmektedir. Romantik Hediye bu satış koşullarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

Şartlar ve Koşullar

Aşağıda şirketimizin hüküm ve koşullarını bulacaksınız:

Siparişler

Siparişi verdiğinizde, bu Satış Koşullarımızı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylar, alışveriş sepetinizde belirttiğiniz Ürün(ler)i satın almak için bir teklifte bulunursunuz. Tüm siparişler, Romantik Hediye tarafından kabul edilebilir. Siparişinizi aldıktan sonraki 1 iş günü içinde, sipariş sipariş numaranızla birlikte SMS yoluyla siparişinizin onayını alacaksınız. Bu numara ileride başvurmak üzere saklanmalıdır. Siparişinizin Romantik Hediye tarafından kabul edilmesi, bu satış koşullarına ve stok mevcudiyetine tabidir.

Romantik Hediye, kitap ya da herhangi bir ürünü geri çekme hakkını saklı tutar ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle bir siparişi işleme koymayı reddedebilir. Tüketici olarak yasal haklarınıza halel getirmeksizin, Romantik Hediyenin herhangi bir ürünü geri çekmesi veya herhangi bir siparişi işleme koymayı reddetmesi nedeniyle size veya üçüncü bir tarafa karşı sorumlu olmayacaktır.

LÜTFEN DİKKAT: Web sitemiz, müşterilere tüm giriş / kişiselleştirme ayrıntılarını ve tarihlerini kontrol etmeleri için her fırsatı vermek üzere tasarlanmıştır. Sorumlu olduğunuz ve üzerinde değişiklik yapmadığınız bir yazım hatası içeren Kişiselleştirilmiş Ürünler için geri ödeme hakkınız olmayacağından, siparişinizi vermeden önce lütfen ekrandaki Kişiselleştirilmiş Ürünlerin yazımını ve doğruluğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Fiyat ve Ödeme

Tüm ürünlerimizin fiyatlarına kargo taşıma ücretleri dahildir. Açık bir hata durumu haricinde, sipariş ettiğiniz Ürünler için ödenecek fiyatlar, siparişinizi verdiğiniz anda Web Sitesinde belirtildiği gibidir.

Kredi kartı / Banka Kartları / Kapıda Ödeme / Havale-Eft ödeme şekli kullanılarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kullanılan kredi / banka kartının size ait olduğunu onaylamalısınız. Kredi / banka kartı bilgileriniz güvenli bir sunucuya iletilecektir. Tüm kredi / banka kartı sahipleri, kartı veren kuruluşun doğrulama kontrollerine ve yetkilendirmesine tabidir. Romantik Hediye, kredi kartı ödemelerini takdirine bağlı olarak reddetme hakkını saklı tutar.

Ürünlerin Tanımı

Gösterilen ürünler ayrıntılarında görüldüğü gibidir. Renklerin ve stillerin yeniden üretimi, fotoğraf ve görüntü işlemenin izin verdiği kadar doğrudur. Romantik Hediye, renk ve tarzdaki küçük farklılıklar için sorumluluk kabul etmez.

İptaller

Kişiselleştirilmemiş veya kişiye özel yapılmamış ürünlerle ("ısmarlama ürünler") ilgili bir siparişi iptal etme konusunda yasal bir hakkınız vardır ve bu aşağıda "İptaller" bölümünde belirtilmiştir.

Kişiselleştirilmiş veya kişiselleştirilmemiş bir ürün için sipariş verdiyseniz, siparişinizi en kısa sürede bizimle iletişime geçerek veya iletisim@romantikhediye.com adresinden sipariş numaranızı belirterek bize e-posta göndererek siparişinizi değiştirme veya iptal etme talebinde bulunabilirsiniz. Hangi ürün(ler) ve iptal edilecek ürün sayısı, iptal nedeniniz ve değiştirme veya para iadesi isteyip istemediğinizi açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca bize sizinle iletişim kurabileceğimiz bir telefon numarası vermenizi rica ediyoruz.

Kişiselleştirmeden Önce Herhangi Bir Ürün için Siparişi Değiştirme ve İptal Etme

  • Değişikliğin Tanımı: Kişiselleştirme, teslimat ilgili kişi adı ve adresini değiştirme veya teslimat yöntemini yükseltme talebi.

  • İptalin Tanımı: Siparişinizin tamamını veya bir kısmını iptal etme talebi.

Kişiselleştirilmiş veya kişiselleştirilmemiş ürününüz, sipariş verdiğiniz zaman ile siparişinizi değiştirme veya iptal etme talebinizi aldığımız zaman arasında üretime geçtiyse veya gönderildiyse, siparişi değiştiremeyeceğiz veya iptal edemeyeceğiz. Hafta sonları veya resmi tatillerde çalışmıyoruz, bu nedenle bu süre içinde siparişinizi değiştirme veya iptal etme talebinde bulunduysanız, talebinizi bir sonraki iş gününe başladığımızda alacağız ve her zaman size o gün bildirmeye çalışacağız. Ancak, yanıtımızı ve destek talebinize yönelik eylemimizi geciktirebilecek yüksek miktarda müşteri iletişimiyle karşılaşabildiğimiz unutmayınız.

LÜTFEN DİKKAT: Sipariş ayrıntılarını değiştirebileceğimizi veya siparişinizi iptal edebileceğimizi garanti edemeyiz, ancak talebinizin başarılı olması için her türlü çabayı göstereceğiz.

Kişiselleştirilmiş Ürünleri İptal Etme

Kişiselleştirilmeyen / Ismarlanmayan bir ürün için 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin sözleşmeyi iptal etme hakkına sahipsiniz.

İptal süresi, edindiğiniz günden itibaren iki hafta içerisinde veya taşıyıcı dışında bir üçüncü tarafın malların fiziksel mülkiyetini aldığını belirttiğiniz günden sonra sona erecektir.

İptalin Etkisi

Bu sözleşmeyi listelenen bu hüküm ve koşullara uygun olarak iptal ederseniz, üzerinde anlaşılan tutarı size geri ödeyeceğiz.

Kayıp sizin tarafınızdan gereksiz bir şekilde işlemden kaynaklanıyorsa, tedarik edilen herhangi bir malın değer kaybı için kesinti yapabiliriz.

Fikrinizin değişmesi nedeniyle iptal etmeniz durumunda, siparişin size gönderilmesi için bir maliyet söz konusu ise, teslimat masraflarının geri ödemesinden kaynaklı olarak kesinti yapabiliriz.

Geri ödemeyi gecikmeksizin ve en geç şu tarihe kadar yapacağız:

  • 1- Sizden tedarik edilen malları geri aldığımız günden 14 gün sonra veya

  • 2- (daha önce ise) günden 14 gün sonra malları iade ettiğinize dair kanıt sunmanız veya

  • 3- Tedarik edilen mal yoksa, bu sözleşmeyi iptal etme kararınızın bize bildirildiği günden 14 gün sonra.

Aksi açıkça kabul edilmedikçe, geri ödemeyi ilk işlem için kullandığınız aynı ödeme yöntemlerini kullanarak yapacağız; hiçbir durumda, geri ödeme nedeniyle herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Malları geri alana kadar veya siz malları geri gönderdiğinize dair kanıt sunana kadar, hangisi daha erken olursa, geri ödemeyi durdurabiliriz.

Bu sözleşmeyi iptal ettiğinizi bize bildirdiğiniz tarihten itibaren en geç 14 gün içinde, gereğinden fazla gecikme olmaksızın malları bize geri gönderecek veya teslim edeceksiniz. Malları 14 günlük süre dolmadan geri gönderirseniz son tarih karşılanır. Malları postayla iade etmenin doğrudan maliyetini üstlenmeniz gerekecektir. Malların niteliğini, özelliklerini ve işleyişini oluşturmak için gerekli olanların dışında, yalnızca elleçlemeden kaynaklanan malların herhangi bir değerindeki düşüşten sorumlusunuz.

İadeler

Kişiselleştirilmiş Ürünlerin İadeleri : Tarafımızdan bir hata olmadıkça veya satın aldığınız ürün kusurlu olmadıkça, başka birine satılamayacağı için 'Kişiselleştirilmiş' ürünlerin İadelerini kabul edemeyiz. Web sitemiz, müşterilere tüm girdileri ve kişiselleştirme ayrıntılarını kontrol etmeleri için her fırsatı vermek üzere tasarlanmıştır.

Kişiselleştirilmemiş Ürünlerin İadeleri : Bizim tarafımızda bir hata olmadıkça veya satın aldığınız ürün kusurlu olmadıkça, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde bizimle iletişime geçerseniz, yalnızca 'Kişiselleştirilmemiş' ürünlerin İadelerini kabul edebiliriz.

Fikir değişikliği

  • Kişiselleştirilmiş Ürünlerde Fikir Değişikliği : Tarafımızdan bir hata olmadıkça veya satın aldığınız ürün kusurlu olmadıkça, ürün kişiselleştirilmişse ve sipariş doğru bir şekilde yerine getirilmişse iade kabul edemeyiz çünkü bunlar kimseye satılamaz.

  • Kişiselleştirilmemiş Ürünlerle İlgili Fikir Değişikliği : Fikrinizi değiştirdiğiniz için bize iade edilen ürünler, yeniden satılabilir durumda olmalı ve teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde bizimle iletişime geçilmelidir.

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN: Hatamızdan veya kusurlu ürünlerden kaynaklanmayan nedenlerle bize iade edilen ürün(ler), nakliye ücretlerine sahip olmayacaktır.

Kusurlu Ürünler

Kişiselleştirilmiş olsun ya da olmasın, bizim tarafımızdaki bir hata nedeniyle veya kusurlu olduğu için bir ürünü iade ederseniz, bize iade ederken masraflarınızı memnuniyetle iade ederiz. Ürün (ler), teslimattan sonraki 14 gün içinde teslim aldığınız durumda iade edilmelidir.

İadeler ve Değişimler

İade talebinden itibaren 14 gün içinde ve bu hüküm ve koşullara uygun olarak tarafımıza iade edilen ürün (ler) için, iade edilen ürünün alınmasından itibaren 14 iş günü içinde Romantik Hediye tarafından iade veya değiştirme işlemi yapılacaktır. İlk satın alma işlemini yapmak için kullanılan aynı ödeme biçiminde geri ödeme yapılacaktır.

Yükümlülük

Yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça, Romantik Hediye ürünlerin size tedariki nedeniyle söz konusu ürünlerle ilgili olarak ödenen miktarıyla ("Ödeme Tutarı") sorumlu olacaktır.

Veri Koruması

Sizin hakkınızda tuttuğumuz bilgilerin ayrıntıları ve bu bilgilerin aktarılacağı kullanımlar için lütfen Gizlilik Politikamıza bakın.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI :
Ünvanı : MES-AY SANAL MARKET TİC. LTD. ŞTİ.
Adresi : Ferhuniye Mah. Hastane Cad. Belediye İşh. Kat:2 No:6 Selçuklu / KONYA
Telefon : 0332 352 66 66 - 352 77 77
Faks : 0332 352 77 77
Email :bilgi@www.romantik-hediye.com

1.2 ALICI
Adı/Soyadı/Ünvanı : ...
Adresi : ...
Telefon : ...
Email : ...

MADDE 2- KONU
İşbu Sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.romantik-hediye.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077
sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli : ...
Teslimat Adresi : ...
Teslim Edilecek Kişi: ...
Fatura Adresi : ...
Kargo Ücreti : ...       TL

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, www.romantik-hediye.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gÖnderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, Sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- İşbu Sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, Sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünÜn ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünÜn kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Her tÜrlÜ yazılım ve programlar
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
- Her türlü kozmetik ürünleri

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 8- Kapsam Dışı Sözleşmeler
Bu yönetmelik hükümleri;
- Banka, sigorta ile ilgili,
- Otomatik satış makineleri vasıtasıyla akdedilen,
- Halka açık jetonlu telefonlar vasıtasıyla akdedilen,
- Açık artırma yolu ile akdedilen,
- Gıda, içecek ve günlük tüketim için tüketinin evine veya işyerine düzenli olarak sağlanan malların tedariki ile ilgili,
- Sağlayıcının üstlendiği, barınma, ulaşım, yemek tedariki, siportif ve kültürel faaliyetler ve eğlence hizmetlerini özel bir günde veya sürede tedarik etmesine ilişkin hükümler içeren,
sözleşmelere uygulanmaz.
Yürürlük
- Bu yönetmelik 14.06.2003 tarihinde yürürlüğe girer
- Bu yönetmelik hükümlerini sanayi ve ticaret bakanı yürütür.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu Sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Mes-Ay İnş. Taah. Tic. LTD. ŞTİ.

ALICI
Adı/Soyadı : ...
Tarih : ...

Bizimle İletişime Geçin

Telefon : 0.541 534 13 39

Posta Adresi : Hastane Cad. Belediye İşh. No:46/6 Selçuklu / Konya

e-Posta Adresi : iletisim@romantikhediye.com